cio_cloud_computingیکی از طعنه آمیزترین نکات فناوری اطلاعات این است که با وجود اینکه قدرت کامپیوتر ها بسیار  بالا رفته، اما به نظر می رسد کار با کامپیوتر ها کندتر شده و کامپیوتر ها سرعت سابق را ندارد!دلیل این موضوع روشن است: هر روز، سیستم عامل ها و بسته های نرم افزاری پیچیده تر می شوند و امکانات آنها خیلی از سطح نیازهای متوسط بالاتر می رود و مهم تر آنکه آنها از منابعی بیشتر از منابع یک کامپیوتر معمولی دارند.برنامه و سیستم عامل ها هر دو مقصر اند : 10 سال پیش برنامه Excel  یک برنامه صفحه گسترده قدرتمند بود که کارش رو به خوبی انجام می داد ولی بعد از سال ها این برنامه صد ها ویژگی جدید و رنگارنگ پیدا کرده که 99 در صد کاربران حتی از وجود آنها هم خبر ندارند چه برسد به این که بدانند به چه دردی می خورد. Excel  تنها نمونه ای از این برنامه هاست که از این مشکل رنج می برند. که این گونه کارها باعث شده که سرعت کامپیوتر ها به شکل سر سام آوری کاهش یابد. و میزان کند شدن نرم افزار ها بیشتر از میزان قدرتمند شدن سخت افزار هاست.

خوشبختانه راهکاری برای این مشکل وجود دارد. تلفیق اینترنت پر سرعت و شرکت هایی که خدمات برنامه ها را به صورت درخواستی ارایه می دهند. دنیای جدیدی ساخته که به آن محاسبات ابری می گویند.ایده اصلی محاسبات ابری این است که نرم افزارها به جای اینکه روی کامپیوتر کاربران نصب شوند، روی یک سرور آنلاین قرار بگیرند. برنامه ها عموما در مرورگر وب اجرا می شوند و به این ترتیب، از هر کامپیوتری که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می توانید برنامه را اجرا کنید.ابر، تصویری است انتزاعی از شبکه ای عظیم و توده ای که حجم آن مشخص نیست، نمی دانیم از چه میزان منابع پردازشی تشکیل شده است. ابعاد زمانی و مکانی یکایک اجزای آن نیز مشخص نیست، نمی دانیم سخت افزار ها و نرم افزار ها کجای توده قرار دارند اما انچه را که عرضه می کنند، می شناسیم
درست مثل برق! شما برای اینکه از وسایل و تجهیزات برقی در خانه یا محل کارتان استفاده کنید لازم نیست یک ژنراتور یا کارخانه برق در خانه تان داشته باشید. بلکه به ازای هزینه مشخصی برق را اجاره می کنید.
فیلم های آموزشی رایگان – فایل را از حالت فشرده خارج کرده و با نرم افزار KM-Player مشاهده کنــید
فیلم نمونه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *