۰۹۱۷۴۴۱۲۴۰۰

شماره تماس

شنبه تا پنج شنبه : ۹:۰۰ - ۱۷:۳۰

ساعت های پاسخگویی

دوره آموزشی پروژه محور Adobe XD

این صفحه متعلق به دوره آموزش Adobe XD مرجع آموزش UI و UX فارسی می باشد که به نام دوره جامع آموزش پروژه محور Adobe XD نام گذاری شده است. حتی اگر قصد خرید این دوره پروژه محور XD را ندارید پیشنهاد می کنیم مطالب موجود در این صفحه را به دقت مطالعه کنید چرا که راهنمای خوبی برای مسیر یادگیری طراحی رابط و تجربه کاربری برای شما خواهد بود.

Adobe XD چیست؟

دوره adobe xd، آموزش adobe xd، آموزش کامل xd، دوره پروژه محور Adobe xd، دوره پروژه محور طراحی UI
پس از تسلط به اصول و استانداردهای طراحی رابط کاربری و آشنایی با مبانی طراحی رابط کاربری، یک طراح نیاز به یک ابزار طراحی رابط کاربری دارد که با کمک آن و تکیه بر علم و دانش، تجربه، سلیقه و خلاقیت خود، ایده های خود را در قالب طرح های قابل ارائه پیاده کند. در واقع یک طراح علاوه بر دانش طراحی نیازمند این است که به یک ابزار طراحی رابط کاربری مسلط شود. این دو مورد برای طراحان لازم و ضروری هستند و میزان قدرت یک طراح به این دومورد یعنی سطح علم و دانش و خلاقیت طراح و قدرت اجرایی طراح بستگی دارد. یک طراح صرفا با استفاده از دانش و تسلط بر اصول طراحی طراح خوبی نخواهد شد همانطور که با خواندن یک کتاب آشپزی هیچ گاه آشپز خوبی نخواهید شد. برعکس صرفا با یاد گرفتن نرم افزارهای طراحی هم بدون داشتن دانش و علم طراحی نخواهید توانست طراح خوبی شوید همانطور که یک آشپز صرفا با داشتن مواد غذایی و حتی بهترین ابزارهای آشپزی نخواهد توانست آشپزی کند. پس دانش طراحی و توانایی اجرای طرح ها مکمل همند.

Adobe Experience Design یا به اختصار Adobe XD یک نرم افزار تخصصی رابط کاربری می باشد که توسط کمپانی قدرتمند Adobe به بازار عرضه شده است و توسط طیف وسیعی از طراحان در سراسر دنیا استفاده می شود و در این دوره قصد داریم به آموزش Adobe XD بپردازیم.
تا قبل از اینکه نرم افزارهای تخصصی طراحی رابط کاربری به بازار بیایند، از نرم افزارهای طراحی گرافیک برای طراحی رابط کاربری استفاده می شد. بیشتر کاربران سیستم عامل ویندوز قبل از Adobe XD، از نرم افزار Photoshop استفاده می کردند. نرم افزار Photoshop برخلاف امکانات فوق العاده زیاد، معایب خیلی زیادی داشت. سنگین بودن نرم افزار، یادگیری بسیار مشکل، رابط کاربری پیچیده، بیش از حد بودن امکانات، غیرتخصصی بودن نرم افزار تنها بخشی از مشکلاتی بود که طراحان و توسعه دهندگان با نرم افزار Photoshop داشتند.
نرم افزارهایی از قبیل Adobe XD به وجود آمدند تا این مشکلات را حل کنند. این نرم افزارها به بازار آمدند تا روند کاری طراحان رابط کاربری تخصصی تر، سریع تر، موثرتر و حرفه ای تر شود.

چرا نرم افزار Adobe XD را یاد بگیریم؟

نرم افزارهای مختلفی برای پیاده سازی رابط کاربری وجود دارند اما این یک دوره آموزش Adobe XD است! در این قسمت می خواهیم راجع این صحبت کنیم که چرا پیشنهاد می کنیم Adobe XD را یاد بگیرید.

محصولی از یک کمپانی قدرتمند:

شما در این دوره آموزش Adobe XD یک ابزار متعلق به یکی از بزرگترین کمپانی های تولید نرم افزارهای گرافیکی را یاد می گیرید. نرم افزارهای Adobe در عموم حوزه ها سرامد سایر نرم افزارهای رقیب هستند. در حوزه طراحی بصری Photoshop، در حوزه گرافیک برداری Illustrator، در حوزه جلوه های ویژه و انیمیشن After effects، در حوزه تدوین ویدیو Premier و در حوزه ویرایش صدا Audition نرم افزارهایی هستند که در حوزه های تخصصی شان خوش درخشیده اند و هنوز هم بهترین انتخاب ها هستند بنابراین می توان به تسخیر این جایگاه توسط Adobe XD هم امیدوار بود.

پشتیبانی قوی و آپدیت های فراوان:

از ابتدای عرضه رسمی Adobe XD در سال ۲۰۱۷ این نرم افزار آپدیت های فراوانی را تجربه کرده است. امکانات بسیاری به نرم افزار افزوده شده اند، از آن کسر شده اند یا دستخوش تغییر شده اند. با توجه به روند انتشار آپدیت های مختلف برای این نرم افزار می توان به آن به عنوان یک ابزار حرفه ای تکیه کرد.

کاملا تخصصی، سبک و آسان:

یکی از مواردی باعث شده که ما این دوره آموزش پروژه محور XD را تولید کنیم این است که Adobe XD یک نرم افزار تخصصی طراحی رابط کاربری است و امکاناتی که یک طراح رابط کاربری برای انجام پروژه های مختلف نیازمند است در این نرم افزار وجود ندارد. امکانات این نرم افزار به امکانات طراحی ضروری برای طراحی رابط کاربری کاهش یافته اند. این باعث شده است که این نرم افزار فوق العاده سبک باشد، با کمترین منابع سخت افزاری اجرا شود. علاوه بر این یادگیری آن فوق العاده آسان است چرا که امکانات اضافی و گیج کننده در آن وجود ندارند. شاید فکر کنید وجود امکانات زیاد برای یک نرم افزار مزیت به حساب می آید اما در حوزه طراحی رابط کاربری اینطور نیست! عجیب بود نه؟

در تمامی سیستم عامل ها:

نرم افزار Sketch که یک نرم افزار طراحی رابط کاربری است و انصافا یک رقیب قدرتمند برای XD است، تنها در سیستم عامل مکینتاش اجرا می شود اما Adobe XD هم روی ویندوز و هم روی مکینتاش قابل اجراست تنها برای اجرای آن باید ویندوز ۱۰ داشت. علاوه بر این اپلیکیشن Adobe XD برای سیستم عامل Android و iOS منتشر شده است تا تست طرح ها روی موبایل آسان تر باشد. ما در این دوره آموزش Adobe XD خیلی چیزها را در نظر گرفته ایم:)

پلاگین های کاربردی:

طیف وسیعی از پلاگین ها برای Adobe XD به صورت رایگان و غیر رایگان به بازار آمده اند که می توانند به عنوان مکمل در کنار این نرم افزار طراحی رابط کاربری، در روند طراحی شما کارامد ظاهر شوند. عموم این پلاگین ها کاملا رایگان هستند. در این دوره آموزش Adobe XD با پلاگین های کاربردی Adobe XD هم آشنا خواهید شد.

پشتیبانی از خروجی های سایر نرم افزارها:

Adobe XD نه تنها با سایر نرم افزارهای شرکت Adobe هماهنگی خوبی دارد و از خروجی این نرم افزارهای به خوبی پشتیبانی می کند، بلکه در این نرم افزار به سادگی می توانید فایل های Sketch را نیز وارد کنید و آن ها را ویرایش کنید. در دوره آموزش پروژه محور Adobe XD این موارد را به خوبی یاد خواهید گرفت.

امکانات عالی:

Adobe XD هر آنچه که یک طراح برای اجرای پروژه های رابط کاربری نیاز دارد را در اختیارش قرار می دهد. با استفاده از این نرم افزار طراحی رابط کاربری، می توانید هر رابط کاربری مدنظرتان را از وایرفریم ها تا طرح نهایی طراحی کنید، می توانید انیمیشن های جذاب را به طرح هایتان اضافه کنید و طرح هایتان را پویا و جذاب تر کنید. می توانید طرح هایتان را پروتوتایپ کنید و آن ها را به طرح هایی تبدیل کنید که کاربر می تواند با آن ها تعامل برقرار کند. علاوه بر این Adobe XD دارای امکاناتی است که باعث می شود به عنوان یک طراح بسیار سریع تر و حرفه ای تر طراحی کنید.

طیف وسیع پروژه های آماده:

یکی از مهمترین دلایلی که Adobe XD را به شما توصیه می کنیم این است که پروژه های آماده فراوانی برای این نرم افزار طراحی رابط کاربری وجود دارند. شما می توانید به طیف وسیعی از پروژه های آماده پیاده شده با نرم افزار Adobe XD دسترسی پیدا کنید. می توانید از کامپوننت های مختلف موجود در آن ها ایده بگیرید، می توانید آن ها را مهندسی معکوس کنید و قدرت طراحیتان را بالاتر ببرید.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

راه های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارند. می توانید طلا بخرید، کسب و کارهای مختلف راه اندازی کنید و… اما احتمالا دسترسی به خیلی از این موارد برای بسیاری از افراد غیرممکن است یا ممکن است توجیه نداشته باشد. بهترین، در دسترس ترین و پربازده ترین روش سرمایه گذاری برای یک انسان پرتلاش و قدرتمند، سرمایه گذاری روی خودتان است. با یادگیری طراحی رابط و تجربه کاربری روی خودتان سرمایه گذاری خواهید کرد و می توانید درامد کسب کنید اما اما و اما خیلی مهم است که توجه کنید همان طور که تمامی کسب و کارهای فیزیکی و غیردیجیتالی به یک اندازه موفق نیستند، توزیع درامد بین تمام طراحان هم یکسان نیست. باید حرفه ای شوید. اگر این ذهنیت را دارید می توانید شدیدا موفق شوید. توجه داشته باشید که یکی از زودبازده ترین روش های سرمایه گذاری روی خودتان یادگیری مهارت طراحی رابط کاربری می باشد. ما در این دوره آموزشی تمام مواردی که به عنوان یک طراح در زمینه کار با نرم افزارهای پیاده سازی رابط کاربری برای ورود به بازار کار نیاز دارید را آموزش خواهیم داد. اگر مایلید بیشتر در خصوص پتانسیل شغلی طراحی رابط کاربری بدانید ادامه این مطلب را بخوانید.

چارت آموزشی و جلسات دوره آموزش پروژه محور Adobe XD

 

۱- معرفی و راه اندازی Adobe XD

 1. معرفی دوره
 2. در این دوره چه می آموزید؟
 3. در این دوره چه چیزی یاد نمی گیرید؟
 4. چگونه این دوره را یاد بگیریم؟ 
 5. قبل از XD چه چیزهایی یاد بگیریم؟ 
 6. نصب نرم افزار 
 7. حل مشکل White screen در نرم افزار 

۲- رابط کاربری و مقدمات کار با Adobe XD

 

 1. صفحه آغازین نرم افزار 
 2. مفهوم Artboard و شروع طراحی 
 3. آشنایی با رابط کاربری نرم افزار 
 4. نحوه پیمایش در رابط کاربری 
 5. ایجاد پروژه جدید 
 6. باز کردن پروژه های موجود 
 7. ذخیره کردن پروژه ها 
 8. مفهوم لایه ها و لایه بندی 
 9. تغییرنام آیتم های مختلف 
 10. کیت های رابط کاربری و استفاده از آن ها

۳- ابزارها و متعلقات طراحی

 

 1. ابزار Rectangle و کاربرد آن 
 2. ابزار بیضی و کاربرد آن
 3. ابزار چند ضلعی و کاربرد آن 
 4. ابزار خط و کاربرد آن
 5. ابزار متن و کاربرد آن
 6. ابزار Pen و کاربرد آن 
 7. رسم اشکال مختلف با ابزار Pen- قسمت اول
 8. رسم اشکال مختلف با ابزار Pen- قسمت دوم
 9. کار با عملگرهای Boolean و رسم اشکال ترکیبی

۴- ابزارهای اختصاصی طراحی رابط کاربر

 

 1. ایجاد گرید
 2. فلسفه و اهمیت گرید
 3. نحوه طراحی بر اساس گرید
 4. تراز بندی و Alignment المان ها
 5. وارد کردن تصویر به رابط کاربری
 6. کار با تصاویر
 7. قابلیت Repeat grid و استفاده از آن
 8. کار با ماسک ها
 9. وارد کردن و کار با وکتورها
 10. ایجاد Padding و فاصله
 11. مدیریت رنگ ها
 12. کار با Assets Panel و متعلقات
 13. کاربرد CC Libraries در طراحی

۵- ارتباط Adobe XD با سایر نرم افزارها

 

 1. وارد کردن فایل از Photoshop به نرم افزار
 2. وارد کردن فایل از Illustrator به نرم افزار
 3. بازکردن فایل های Sketch در نرم افزار

۶- پروتوتایپینگ از پایه تا پروژه های پیشرفته

 

 1. مفهوم پروتوتایپ و حالت آن
 2. Trigger ها و عملکرد انواع مختلف آن ها
 3. فرمان های صوتی در پروتوتایپ ها
 4. اعمال و Action ها در حالت پروتوتایپ
 5. Easing و مفهوم آن
 6. قابلیت Fix Position در پروتوتایپ ها
 7. State ها و پروژه ایجاد Hover با استفاده از آن
 8. پروژه پروتوتایپینگ- ایجاد اسلایدر حرفه ای و پیشرفته
 9. پروژه پروتوتایپینگ- ایجاد منوی متحرک
 10. پروژه پروتوتایپینگ- ایجاد افکت شمارنده حرفه ای
 11. پروژه پروتوتایپینگ- متحرک سازی اپلیکیشن – قسمت اول
 12. پروژه پروتوتایپینگ- متحرک سازی اپلیکیشن – قسمت دوم

۷- پلاگین های کاربردی در عمل

 

 1. پلاگین چیست و چه کاربردی دارد؟
 2. پلاگین Undraw و کاربرد آن 
 3. پلاگین لورم ایپسوم 
 4. پلاگین Confetti و ایجاد پترن 
 5. پلاگین Word ready در عمل 
 6. پلاگین Rename it و کاربرد آن 
 7. پلاگین Repetor در عمل 
 8. پلاگین Masked image shadows در عمل
 9. حل مشکلات فارسی نویسی با پلاگین RTL با یک کلیک 
 10. تولید نقشه با پلاگین Umap در رابط کاربر 
 11. کاربرد پلاگین UI Faces برای ایجاد تصویر پروفایل
 12. هزاران آیکون متنوع در Icons for design با یک کلیک

۸- خروجی گرفتن از پروژه ها

 

 1. خروجی گرفتن از پروژه ها
 2. Zeplin و کاربرد آن برای خروجی گرفتن
 3. Sympli و کاربرد آن برای خروجی گرفتن

۹- اشتراک گذاری پروژه ها

 

 1. اجرای پروژه ها روی موبایل
 2. اشتراک گذاری پروژه ها در نرم افزار

مدرس دوره

مهدی زنهاری

مهدی زنهاری

من مهدی زنهاری هستم مدرس و طراح وب‌سایت و به مدت ۲۰ سال در زمینه آموزش انواع نرم افزارهای آفیس طراحی وب سئو و جستجوی پیشرفته در گوگل همراه با اسکریپت نویسی در ویندوز و برنامه نویسی php فعالیت دارد

اطلاعات دوره

آنلاین در اسکای روم
۷ جلسه ۲۱ ساعت
روزهای شنبه ساعت ۱۸ الی ۲۱
شروع دوره ۲۴ آبان
هزینه دوره ۳۴۹۰۰۰ تومان